......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3103
mod_vvisit_counterDün13165
mod_vvisit_counterBu Hafta3103
mod_vvisit_counterGeçen Hafta30123
mod_vvisit_counterBu Ay49272
mod_vvisit_counterGeçen Ay9583
mod_vvisit_counterTüm Zaman7267385

We have: 17 guests, 2 bots online
Senin IP no:: 3.230.1.126
 , 
Today: Eki 31, 2020

HAK-PAR ADAYLARINA İŞÇİ SENDİKALARINDAN SICAK İLGİ
AddThis Social Bookmark Button

 

Hak ve Özgürlükler Partisi Diyarbakır ve merkez ilçe adayları, 17 Şubat 2014’te Türkiye İşçi Sendikaları (Türk-İş) 7. Bölge Temsilciliği ile Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Türkiye Sağlık- İş) Diyarbakır Şubesi’ni ziyaret etti. HAK-PAR adayları, 30 Mart yerel seçimlere ilişkin partilerinin politikaları hakkında sendika yönetici ve üyelerini bilgilendirirken, sendika yöneticileri de ziyaretten memnuniyetlerini dile getirdi.

 

HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sevgi Çelik Moray, Diyarbakır Yenişehir İlçe Belediye Başkan adayı Vasıf Kahraman, Bağlar Belediye Başkan adayı Vedat Dede, Sur Belediye Başkan adayı Hasan Barak, Kayapınar Belediye Başkan adayı Ali Kızılay ile parti yöneticilerinden oluşan HAK-PAR heyeti; Türk-İş Bölge Temsilciliğine gerçekleştirdiği ziyarette Türk-İş Bölge Başkanı Bahri Karakoç ve arkadaşları tarafından karşılandı.

 

Bozyel: “Kürt halkının temel haklarını güvence altına alan bir anayasadan yanayız”

 

Türk-İş Bölge Temsilciliği’nde gerçekleştirilen görüşmede HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel, seçimlerde partilerin görücüye çıkıp halktan destek istediklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’nin bütün sorunlarının üst üste bindiği bir süreçte yerel seçimler yapılıyor. 30 Mart seçimlerinin sonuçları bir yıl sonra yapılacak genel seçimlerin sonuçlarını, genel seçim sonuçları ise Türkiye’nin önümüzdeki 5-10 yılını tayin edecek. Bu nedenle yerel seçimler özel bir önem kazanıyor. Bilindiği gibi aradan geçen onca zamana rağmen Türkiye’nin hiçbir sorunu çözülmüş değil. Ne Kürt sorunu çözülebildi, ne de çağdaş bir anayasa yapılabildi. 2011 seçimlerinde bütün partiler yeni bir anayasa vaadi ile seçimlere girdiği halde yeni anayasa yapılmadı. 32 yıl aradan geçtiği halde 12 Eylül darbe anayasası değiştirilemedi. Bu durum mecliste bulunan bütün partilerin ayıbıdır. Bizim yeni anayasaya ilişkin net görüşlerimiz var. Biz Kürt halkının varlığını tanıyan, onun temel haklarını güvence altına alan demokratik bir anayasadan yanayız. Böyle bir anayasanın yapılması önümüzdeki süreçte de önceliğimiz olacak.”

Çelik Moray:Diyarbakır Kürtlerin Kahire’si idi, onu eski kimliğine tekrar kavuşturacağız”

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sevgi Çelik Moray ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi. ‘ Mevcut partiler Türkiye’nin hiçbir sorununu çözemedi. Biz hem genel sorunların hem de yerel sorunların çözümü için iddia sahibi bir partiyiz. Diyarbakır geçmişte bölgenin Paris’i, Kürtlerin Kahire’si, yurtseverliğin kalesi olan bir kent olarak tanınıyordu. Oysa şimdi Diyarbakır uyuşturucu kullanımı, yankesicilik ve benzeri toplumsal yozlaşma biçimleriyle anılır oldu. Diyarbakır’ın ulusal ve tarihsel kimliği dumura uğratıldı. Ama bu bir kader değil. El ele verirsek kaderimizi değiştirebiliriz. Allahın izniyle halkımızın desteği ile Diyarbakır’ı hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız.’

 

Karakoç: “Tekçiliğin sonu keyfiyet ve diktatörlüktür”

Türk-İş Bölge Başkanı Bahri Karakoç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek HAK-PAR adaylarını kutladı. Karakoç konuşmasında, ‘HAK-PAR’ın farklı duruşunu yakından biliyor ve izliyorum. Şu anda Türkiye genelinde ve bölgede iktidar olan partilerin sorunların çözümünde yetersiz kaldığı ortada, tersine yeni sorunların ortaya çıkmasına neden oluyorlar. Bu nedenle alternatif siyasetlerin gelişmesini önemsiyoruz. Tekçi ve alternatifsiz siyasi yapıların keyfiyete ve diktatörlüğe yönelmesi kaçınılmaz. Bunun için HAK-PAR kazanmalı,’ dedi.

 

HAK-PAR heyeti daha sonra Türkiye Sağlık-İş Sendikasını ziyaret ederek görüş ve projelerini anlattı.

Cantürk: “HAK-PAR’ın kazanmasını gönülden istiyorum”

 

Türkiye Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımsı Zülküf Cantürk ise HAK-PAR adaylarını karşılama sırasında yaptığı konuşmada ‘HAK-PAR’ın Kürt sorununa ilişkin eşitlikçi çözüm önerisini, onun sorunları barışçıl ve demokratik yöntemlerle çözme anlayışını önemli buluyoruz. Sorunlara ilişkin akılcı ve gerçekçi projeleri nedeniyle bu seçimde HAK-PAR’ın başarılı olmasını gönülden istiyorum’ dedi.

Bu Makele4460 Kez Okunmuştur
Çarşamba, 26 Mart 2014 10:41 tarihinde güncellendi