......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün957
mod_vvisit_counterDün1119
mod_vvisit_counterBu Hafta957
mod_vvisit_counterGeçen Hafta1765
mod_vvisit_counterBu Ay18122
mod_vvisit_counterGeçen Ay9583
mod_vvisit_counterTüm Zaman7236235

We have: 17 guests, 1 bots online
Senin IP no:: 18.207.102.38
 , 
Today: Eki 25, 2020

HAK-PAR DİYARBAKIR ADAYLARI ŞİVİ-DER’İ ZİYARET ETTİ
AddThis Social Bookmark Button

Hak ve Özgürlükler Partisi Diyarbakır Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları 30 Mart yerel seçim kampanyası kapsamında 14.02.2014 tarihinde Şırnak ve İlçeleri Derneği’ni (ŞİVİ-DER’i) ziyaret etti.

HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel, Diyabakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sevgi Çelik Moray, Bağlar Belediye Başkan adayı Vedat Dede, Yenişehir adayı Vasıf Kahraman, Kayapınar adayı Ali Kızılay, Sur adayı Hasan Barak ve parti yöneticilerinden oluşan heyet, ŞİVİ-DER Başkanı Aziz Özalp, dernek yöneticileri; İsmail Ediş, Abdurrahman Şenses, Ali Oman ve diğer dernek üyeleri tarafından karşılandı.

HAK-PAR Sorunları Projeleriyle Çözecek

ŞİVİ-DER ziyaretinde HAK-PAR Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sevgi Çelik Moray, HAK-PAR olarak Diyarbakır gibi tarihi bir kenti yönetmeye aday olduklarını, bunun için gerekli birikim ve donanıma sahip olduklarını söyledi. Çelik Moray konuşmasında Diyarbakır Büyükşehir ve alt belediyeler için projelerini dile getirdi.

HAK-PAR Genel Başkanı Bayram Bozyel ise yaptığı konuşmada ‘Sizler HAK-PAR’ı ve onu geçmişini biliyorsunuz. HAK-PAR’ın Türkiye’nin bütün temel sorunlarına ilişkin net çözüm önerileri var. Biz Kürtler için eşitlik temelinde federasyon talebinde biliyoruz. Çünkü bu hak, Kürtlerin ulusal olmaktan kaynaklanan hakkıdır. Ama aynı zamanda bu sorunun barışçıl çözümünü savunuyoruz. Türkiye için gerçek bir demokrasi istiyoruz. Bunun için yeni bir anayasa yapımını acil bir ihtiyaç olarak görüyoruz. Mevcut partiler bu sorunları çözemedi. Bu sorunların çözümü için HAK-PAR’ın güçlü bir aktör olarak devreye girmesi gerekir,’ dedi.

Aziz Özalp: HAK-PAR’ı Takip Ediyoruz

ŞİVİ-DER Başkanı Aziz Özalp da, HAK-PAR’ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi ve ŞİVİ-DER olarak HAK-PAR’ı yakından takip ettiklerini söyledi. Özalp konuşmasında ‘Tek parti bir toplum için her zaman olumsuz bir durumdur. Biz dernek olarak birden çok Kürt partisinin sahnede olmasını istiyoruz. Bu çerçevede HAK-PAR’ın duruşunu takdir ediyoruz’ dedi.

Bu Makele5184 Kez Okunmuştur
Çarşamba, 26 Mart 2014 10:58 tarihinde güncellendi