......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2903
mod_vvisit_counterDün13165
mod_vvisit_counterBu Hafta2903
mod_vvisit_counterGeçen Hafta30123
mod_vvisit_counterBu Ay49072
mod_vvisit_counterGeçen Ay9583
mod_vvisit_counterTüm Zaman7267185

We have: 19 guests, 1 bots online
Senin IP no:: 3.230.1.126
 , 
Today: Eki 31, 2020

HAK-PAR DİYARBAKIR ADAYLARI KÜRT PARTİ VE KURUMLARINI ZİAYERTE BULUNDU
AddThis Social Bookmark Button

 

Ziyaretler, HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel, Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Sevgi Çelik Moray, Yenişehir ilçe Belediye Başkan Adayı Vasıf Kahraman, Sur İlçe Belediye Başkan Adayı Hasan Barak, Kayapınar ilçe Belediye Başkan Adayı Ali Kızılay, Bağlar ilçe Belediye Başkan Aadayı Vedat Dede ile parti yöneticilerinden oluşan bir heyet 12 Şubat 2014 tarihinde Kürt Demokrasi Platformu (KDP) ile Kürdistan Parti Girişimi’ni ziyaret etti.

 

Kürt Demokrasi Platformu’na yapılan ziyarette HAK-PAR adayları platform adına Sertaç Bucak ve arkadaşları tarafından karşılandı.

 

Bozyel,  “HAK-PAR’a destek Kürt sorununun barışçıl ve eşitlikçi çözümüne destektir”

Kürt Demokrasi Platformu’na gerçekleştirilen ziyarette HAK-PAR’ın 30 Mart yerel seçim politikasına değinen Bayram Bozyel, Türkiye’nin temel sorunlarının üst üste biriktiği bir dönemde seçime gidildiğini, bu nedenle yerel seçimin bir genel seçim havasına dönüştüğünün altını çizdi. Kürt sorununun barışçıl ve eşitlikçi çözümü için HAK-PAR’ın seçime girmesinin bir şans olduğunu, HAK-PAR’ın bu seçimde elde edecek başarının barışçıl demokratik kulvarda siyaset yapan ya da bundan sonra yapacak olan bütün siyasi aktörlerin önünü açabileceğini dile getirdi. Yerel seçimde bir seçim ittifakı oluşturmak için daha önce Kürt Demokrasi Platformu dâhil kimi Kürt kurumlarına öneride bulunduklarını, ancak şimdiye kadar cevap almadıklarının altını çizen Bozyel, buna rağmen sürecin tümüyle tükenmediğini ve HAK-PAR adaylarının desteklenmesi için fırsat olduğunu belirtti.

Sertaç Bucak “Kürt ve Kürdistani yapıları dost kabul ediyoruz”

Görüşmede HAK-PAR adaylarının ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Bucak, HAK-PAR’ın seçime ilişkin işbirliği teklifine iç yoğunluklarından dolayı yanıt veremediklerini, ancak en kısa zamanda bu konuda tutum alarak bunu HAK-PAR’a ileteceklerini belirtti.  Bucak ayrıca bütün HAK-PAR adaylarını yakından tanıdıklarını ve başarılı olmalarını istediklerini dile getirdi.

 

HAK-PAR adayları daha sonra Kürdistan Parti Girişimi’ne ziyarette bulundu. HAK-PAR adayları burada Girişim sözcülerinden İmam Taşçıer, Hasan Güneş, Vahit Aba ile kalabalık bir grup tarafından karşılandı.

Hasan Güneş, “Seçim sürecinde yaşanan gerilimden kaygılıyız”

HAK-PAR adaylarını karşılamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Dr. Hasan Güneş, seçimden kaynaklı Diyarbakır’da yaşanan gerilimden kaygılandıklarını dile getirdi ve HAK-PAR’ın bu alandaki olgun tutumunu takdir ettiklerini belirtti.

 

Vahit Aba “HAK-PAR adaylarını destekliyorum”

Görüşmede söz alan Girişim sözcülerinden Vahit Aba ise HAK-PAR’da büyük bir emeğinin olduğunu, HAK-PAR adaylarını yakından tanıdığını ve onları destekleyeceğini ifade etti.

Sevgi Çelik Moray, “Gerilimden beslenenler var”

HAK-PAR Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sevgi Çelik Moray mevcut partilerin şiddet ve gerilim ortamından beslendiklerini, HAK-PAR olarak seçimlerin demokratik ve barışçıl bir ortamda gerçekleştirmek için herkesi sorumluluğa davet ettiklerinin altını çizdi. Diyarbakır’da dilencilik, yankesicilik, uyuşturucu kullanımı gibi sosyal sorunların arttığını, parti olarak bu sorunları çözmek için toplumsal bir seferberlik ilan edeceklerini söyleyen Sevgi Çelik Moray, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kendi dönemlerinde Bölge Parlamentosu gibi çalışacağını, bütün kesimleri karar alma süreçlerine katarak Diyarbakır için en iyisini yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

 

 

 

Bu Makele5595 Kez Okunmuştur
Çarşamba, 26 Mart 2014 10:55 tarihinde güncellendi