......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün732
mod_vvisit_counterDün1270
mod_vvisit_counterBu Hafta3577
mod_vvisit_counterGeçen Hafta1765
mod_vvisit_counterBu Ay20742
mod_vvisit_counterGeçen Ay9583
mod_vvisit_counterTüm Zaman7238855

We have: 10 guests, 2 bots online
Senin IP no:: 18.232.146.112
 , 
Today: Eki 27, 2020

HAK-PAR ADAYLARINA KÜRT PARTİ VE KURUMLARINDAN DESTEK
AddThis Social Bookmark Button

DSC01270.JPG görüntüleniyor

Hak ve Özgürlükler Partisi Diyarbakır Büyükşehir ve alt belediye başkan adayları 12 Şubat 2014 tarihinde, merkezi Diyarbakır’da bulunan Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi (T-KDP) ile AZADİ İNİSİYATİFİ’ni ziyaret ederek yerel yönetim projelerini anlattı.

 

Ziyaretler, HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel, Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Sevgi Çelik Moray, Yenişehir ilçe Belediye Başkan Adayı Vasıf Kahraman, Sur İlçe Belediye Başkan Adayı Hasan Barak, Kayapınar ilçe Belediye Başkan Adayı Ali Kızılay, Bağlar ilçe Belediye Başkan Aadayı Vedat Dede ile parti yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. Ziyaretlerde, Bayram Bozyel, 30 Mart yerel seçimlerinin önemine değindi ve HAK-PAR’ın bu süreçte oynamak istediği role dikkat çekerken, Sevgi Çelik Moray da partisinin Diyarbakır’a ilişkin projelerini anlattı.

Hak-Par heyeti ilk ziyaretini T-KDP’ye gerçekleştirdi. T-KDP Diyarbakır merkezinde gerçekleşen ziyarette HAK-PAR heyeti, T-KDP Genel Başkanı Mehmet Emin Kardeş ve parti yöneticileri tarafından karşılandı.

DSC01335.JPG görüntüleniyor

Bozyel: “Yerel seçim sonuçları yakın geleceğimizi belirleyecek”

T-DKP’ye gerçekleştirilen ziyarette HAK-PAR adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel 30 Mart yerel seçimlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: ’30 Mart seçimi sıradan bir seçim değil. Aksine bu seçimin sonuçları Türkiye’nin önümüzdeki 5-10 yıllık geleceğini tayin edecek nitelikte. Bilindiği gibi birkaç ay sonra Cumhurbaşkanlığı seçimi söz konusu. Bir yıl sonra ise genel seçimler yapılacak. Ayrıca Türkiye’nin bütün temel sorunları orta yerde duruyor. Türkiye için yakıcı bir ihtiyaç olan yeni anayasa yapılmadı. Kürt sorunu bütün ağırlığı ile orta yerde duruyor. Çözüm süreci diye bir süreç başlatıldı, ancak ne silahlar bırakıldı ne de dağdakilerin geri dönüşü için af çıkartıldı.

Bütün bunlar HAK-PAR gibi bir partiye olan ihtiyacı daha da yakıcı hale getiriyor. AKP üç dönemdir Türkiye genelinde, BDP ise bölge düzeyinde üç dönemdir yönetimde. Halk her iki partiye de sorunları çözmek için fırsat verdi. Ancak bu iki parti halkın verdiği kredinin gereğini yerine getirmedi. Başka bir ifade ile her iki partinin de sorun çözemeyeceği görüldü. Türkiye’nin mevcut sorunlarının çözümü için HAK-PAR gibi bir partinin devreye girmesi gerekiyor. HAK-PAR’ın bu seçimde elde edeceği başarı sadece HAK-PAR’ın hanesine yazılmayacak. Bu kazanım, Kürt sorununun eşitlikçi ve barışçıl çözümünden ve gerçek bir demokrasinin kuruluşundan yana olan bütün kesimler ve siyasal yapılar için uygun bir zemin oluşturacak’.

DSC01332.JPG görüntüleniyor

‘Kürt kimliğine de hizmete de önem veriyoruz’

Sevgi Çelik Moray ise yaptığı konuşmada, Diyarbakır’ın mevcut kötü durumu hak etmediğini, onun daha iyisine layık olduğunu söyledi.  HAK-PAR olarak yönetime geldiklerinde Diyarbakır’ın hem ulusal, etnik ve tarihsel kimliğine sahip çıkacaklarını hem de halkımıza hak ettiği çağdaş hizmeti götürmeye çalışacaklarını söyledi. Merkezi ve yerel yönetimlerin ihmali ve  olumsuz yaklaşımları nedeniyle Diyarbakır’da ciddi bir ahlaki ve kültürel yozlaşmanın boy verdiğini belirten Çelik Moray, uyuşturucu kullanımının yedi yaşına kadar indiğini ve bunun Kürt halkı için büyük bir facia olduğunu dile getirdi. Parti olarak yönetime geldiklerinde kentin üniversitesi, sivil toplum örgütleri ve mesleki oda ve dernekleriyle birlikte hareket ederek söz konusu tehlikeli gelişmeye karşı etkin önlemler alacaklarını belirtti.

 

‘Kardeş; ‘HAK-PAR’ın kararlı duruşunu destekliyoruz’

T-KDP adına konuşan Genel Başkan M. Emin Kardeş ise, HAK-PAR’ın seçimde sergilediği kararlı tutumu önemsiyor ve destekliyoruz. HAK-PAR’ın bu tutumu bütün Kürtlerin yararınadır. HAK-PAR bu duruşuyla Kürt siyasetindeki vesayetin kırılmasına katkıda bulunuyor. Ayrıca HAK-PAR’ın Diyarbakır’daki bütün adayları benim yakın dost ve arkadaşlarım. Hepinizin kazanmasını ve başarılı olmasını candan istiyorum. Bu konuda elimizden geleni yapacağız, dedi.

 

Azadi İnisiyatifi sözcüsü Özcaner: ‘Hak-Par Adaylarını Destekliyoruz’

HAK-PAR Heyeti, daha sonra Azadi İnisiyatifi’ni ziyaret etti. Azadi İnisiyatifi sözcüsü Adem Özcaner, HAK-PAR adaylarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve onları adaylıklarından dolayı kutladı.  Azadi İnisiyatifi sözcüsü Adem Özcaner konuşmasında, HAK-PAR’ın önemli tarihsel bir süreçte ve tarihsel bir misyonu yerine getirmek üzere ortaya çıktığını ve kararlı yürüyüşünü sürdürdüğünü söyledi. HAK-PAR’ın kuruluşunda kendisinin de emeği olduğunu ve Kürtler için HAK-PAR’ın önemini hala koruduğunu dile getirdi. HAK-PAR’ın adaylarını destekliyoruz. Çünkü onların kazanması Kürt hareketinin çoğulculaşması ve Kürt siyasetinin normalleşmesi için önemli. İnanıyorum ki biz Kürtler önümüzdeki genel seçimlerde daha etkin ittifaklar kurabileceğiz, dedi.

DSC01291.JPG görüntüleniyor

Bozyel “Diyarbakır’ın kimliği kayboluyor”

HAK-PAR Gene Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel de burada yaptığı konuşmada, her kentin olduğu gibi Diyarbakır’ın da bir ulusal, tarihi ve kültürel kimliğinin olduğunu ancak bu kimliğin ölüme terk edildiğini söyledi. Diyarbakır Kürtlerin kalbi, Diyarbakır Kürt ulusal mücadelesinin başkenti. Diyarbakır1925 özgürlük direnişi olmadan, bu mücadelenin önderleri Şeyh Sait ve arkadaşları olmadan düşünülemez. Oysa Şeyh Sait ve arkadaşlarının idam edildiği yerde bugün lüks binalar dikilmiş. Bu binaları yapan müttehitleri de buna izin veren belediye yönetimini de halkımız iyi tanıyor. Diyarbakır’ı ulusal, tarihsel ve kültürel kimliğine kavuşturmak bizim önceliğimiz olacak, dedi.

DSC01318.JPG görüntüleniyor

Çelik MorayŞeyh Sait’in Asıldığı Yerde Anıtını Dikeceğiz’

HAK-PAR Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Sevgi Çelik Moray da yaptığı konuşmada, Diyarbakır’da yaşanan toplumsal sorunların çözümü için gereken ne varsa yapacaklarını belirtti ve yönetime geldiklerinde Kürt hareketinin önderi Şeyh Sait ve arkadaşları için Dağkapı Meydanı’nda Anıt Mezar yapacaklarını söyledi.

Bu Makele4150 Kez Okunmuştur
Çarşamba, 26 Mart 2014 10:55 tarihinde güncellendi