......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün725
mod_vvisit_counterDün1270
mod_vvisit_counterBu Hafta3570
mod_vvisit_counterGeçen Hafta1765
mod_vvisit_counterBu Ay20735
mod_vvisit_counterGeçen Ay9583
mod_vvisit_counterTüm Zaman7238848

We have: 7 guests, 3 bots online
Senin IP no:: 18.232.146.112
 , 
Today: Eki 27, 2020

HAK-PAR İstanbul’da seçim startı verdi
AddThis Social Bookmark Button

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) İstanbul İl Örgütü “Yerel Seçim Süreci”ni değerlendirmek için toplantı gerçekleştirdi.

 

HAK-PAR Genel Başkanı Kemal Burkay’ın katılımıyla, 9 Ocak 2014 tarihinde il binasında gerçekleştirilen toplantıda, Yerel Seçim süreci konuşuldu.  Genel Başkan Kemal Burkay, seçim sürecinin en doğru şekilde değerlendirilmesini, parti politikalarının doğru şekilde anlatılmasıyla HAK-PAR’ın oylarını önemli oranda artıracağını belirterek; “HAK-PAR, diğer bütün partilerden farklı bir partidir, yeni bir siyaset tarzına sahiptir. HAK-PAR, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde özellikle batıda Kürtleri temsil eden tek partidir” dedi.

HAK-PAR, Seçim Bildirgesi’nin Türkçenin yanı sıra Kürtçenin Kurmanci ve Zazaca lehçeleriyle de basıldığını belirten Burkay konuşmasını şöyle sürdürdü;  “HAK-PAR Kürt sorunun çözümünde taraftır. Alevi Sorunun çözülmesini, Cem evlerinin statüye kavuşturulmasını, zorunlu din derslerinin kaldırılmasını ve Diyanet İşleri Başkanlığının resmi kurum statüsünden çıkarılmasını istiyor. HAK-PAR, anadilde parasız eğitimi savunuyor ve Kürtçenin Türkçenin yanı sıra ikinci resmi dil olmasını istiyor. HAK-PAR çevrecidir,  Modern, planlı, temiz, insanı temel alan, yaşanılır bir kentleşme politikasını benimsiyor”.

Genel Başkanın konuşmasından sonra partililer seçime ilişkin öneri ve fikirlerini paylaştılar.

Yaklaşık dört saat süren ve katılımcılardan bir kısmının ayakta izlediği toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Celal Baykara, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Süreyya Arcan Gökçen, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Aytaş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Kahraman, Hak-Par Parti Meclisi üyeleri Mahmut Döğer, Azad Sağnıç, İstanbul İl Başkanı Av. Semra Arcan Gökçen, il yöneticileri, parti üyeleri ve dostları katıldı.

 

9 Ocak 2014

Hak-Par

Basın bürosu


Bu Makele4636 Kez Okunmuştur
Çarşamba, 26 Mart 2014 10:55 tarihinde güncellendi