......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün753
mod_vvisit_counterDün1270
mod_vvisit_counterBu Hafta3598
mod_vvisit_counterGeçen Hafta1765
mod_vvisit_counterBu Ay20763
mod_vvisit_counterGeçen Ay9583
mod_vvisit_counterTüm Zaman7238876

We have: 18 guests, 4 bots online
Senin IP no:: 18.232.146.112
 , 
Today: Eki 27, 2020

HAK-PAR, MAZLUMDER GENEL KURULUNA KATILDI
AddThis Social Bookmark Button

2 Haziran 2013 tarihinde Başkent Öğretmenevi’nde yapılan MAZLUMDER 11. Olağan Genel Kurulu’na Partimizi temsilen, Sivil Toplum Kuruluşları ve Sendikalarla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Alaeddin Aras ve Parti Meclisi Üyemiz Celal Yıldız katıldılar.

 

Genel Kurulda bir konuşma yapan Alaeddin Aras, Kürtçe selamlamadan sonra konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Ezilen bir halkın bireyi olarak sizleri anadilimde selamladım. Hoşgörünüz için teşekkür ederim.

Zalimlere karşı mazlumların yanında olmak için bugün aranızdayız. MAZLUMDER’in temel insan hakları alanındaki mücadelesini takdir ediyoruz. Hazırlamış olduğu raporları takip ediyor ve yararlanıyoruz.

Kürt sorununun çözümünün bir ön adımı olarak silahların susması ve bıraktırılmasını doğru bulduk ve destekliyoruz. Ancak Kürt sorununun çözümünde biz de tarafız ve söyleyeceklerimiz var.

Kürt sorununun barış, özgürlük ve eşitlik temelinde çözümünü istiyoruz. Bunun federal bir yönetimle mümkün olduğunu söylüyor ve federal yönetim biçimini öneriyor ve savunuyoruz.

Kimilerinin dediği gibi federalizm ülkeyi bölmez, tersine birlikte yaşamayı pekiştiren bir yönetim biçimidir. Bugün dünyada onlarca ülke federal bir yapı ile yönetiliyor.

Çevre duyarlılığı ile taksim gezi parkında başlayan halk eylemlerine güvenlik güçlerinin orantısız güç müdahalesini doğru bulmuyoruz. Hükümet ve Başbakan daha itidalli davranmalı ve müdahaleyi derhal durdurmalıdır.

Bizlerin ayrıca Alevi sorunu, başörtüsü ve çevre sorunları ile ilgili söyleyeceklerimiz var” dedi.

Konuşmasını aynı zamanda bir şair olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Burkay’ın ‘Çarin’ adlı şiir kitabında bir beyiti Kürtçe ve Türkçe okuyup selamlayarak bitirdi.

Hak-Par Haber Merkezi

Bu Makele3943 Kez Okunmuştur
Çarşamba, 04 Eylül 2013 13:01 tarihinde güncellendi