......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün168
mod_vvisit_counterDün0
mod_vvisit_counterBu Hafta652
mod_vvisit_counterGeçen Hafta18525
mod_vvisit_counterBu Ay243
mod_vvisit_counterGeçen Ay62702
mod_vvisit_counterTüm Zaman7330365

We have: 11 guests, 6 bots online
Senin IP no:: 3.216.79.60
 , 
Today: Dec 04, 2020

Dostları Hrant Dink için yürüdü
AddThis Social Bookmark Button

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink, öldürülüşünün 7'nci yılında anıldı. Dink’in dostları ve sevenlerinden oluşan binlerce kişi, Taksim’den Agos Gazetesi’ne kadar yürüdü.

Dink'in ölümünün 7. yıldönümünde Taksim'de toplanan binlerce kişi, Agos Gazetesin’e doğru yürümeye başladı. Taksim Talimhanden başlayan yürüyüşe, Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) İstanbul İl Başkanı Semra Arcan Gökçen, İl sekreteri Veysi Tetik, İl Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Baki Aslanargun ile partililer, Sivil toplum kuruşları, siyasi parti temsilcileri, Hrant’ın gazeteci arkadaşları ve binlerce seveni katıldı.

Yürüyüşe Hrant Dink'in eşi Rakel Dink de Halaskargazi Caddesi'nde katıldı. "Hepimiz Hrant'ız, hepimiz Ermeniyiz" sloganları atan katılımcılar, Dink'i andı. Grup Ergenekon Caddesi girişine geldiğinde; "Ergenekon Caddesi" yazılı tabelanın üzerine "Hrant Dink Caddesi" yazılı tabelayı yerleştirerek, caddenin ismini değiştirdi.

Agos Gazetesi önünde saatler Hrant Dink’in öldürüldüğü, 15.00'i gösterdiğinde saygı duruşunda bulunuldu.

Törende, aile ve Hrant'ın arkadaşları adına konuşmayı Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, Agos Gazetesi'nin balkonundan yaptı. Konuşmasına "Kardeşimiz Hrant” diyerek başlayan Kaya, "Bizler burada olanlar kardeşlerin ve arkadaşların tam 7 yıl önce senin ayakkabılarını giydik ve öyle basıyoruz yere. Senin muhteşem aklına soruyoruz şimdi adalet yere düştüğünde insanlık hangi pusula ile bulur yönünü. Yordunuz, kıydınız, kıydınız inkar ettiniz. Sizleri belleğimize kazımayı farz kıldınız. Bunları da ekledik tüm acıların tarihine. Bayramı zahir, kandili ışıksız, ocağı söndürülmüş günahsız insanların kuşlar gibi vurulduğu bir memleketteyiz. Hrant Dink'in anısı bizi ıssızlaştırsa da acısıyla bilgeleşecek aydınlık aklı ve gülüşüyle güçleneceğiz. Selam olsun halkların kardeşliğine” dedi.

Bu Makele4601 Kez Okunmuştur
Last Updated on Wednesday, 26 March 2014 10:56