......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün4762
mod_vvisit_counterDün7283
mod_vvisit_counterBu Hafta44559
mod_vvisit_counterGeçen Hafta47057
mod_vvisit_counterBu Ay105714
mod_vvisit_counterGeçen Ay192237
mod_vvisit_counterTüm Zaman4006217

We have: 68 guests, 1 bots online
Senin IP no:: 54.235.55.253
 , 
Today: Şub 16, 2019

MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMLERİNDE; BAĞIMSIZ, YURTSEVER, KÜRT ADAYLARI DESTEKLE PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 23 Mayıs 2018 18:11
AddThis Social Bookmark Button

MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMLERİNDE;
BAĞIMSIZ, YURTSEVER, KÜRT ADAYLARI DESTEKLE

Kasım 2019 tarihinde yapılması gereken Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri ani bir kararla 24 Haziran 2018 tarihine çekildi.
Türkiye Olağanüstü Hal Rejimi altında “Baskın” seçimlere gidiyor.
Seçime girme hakkı, hukuk dışı yollarla gasp edilse de HAK-PAR kenara çekilip seyirci kalmayacak, sürece müdahale edecektir.
HAK-PAR hiçbir partiye, bloğa eklemlenmeden, Kürt karşıtı politikaların karşısında duracak, halkımızın taleplerinin savunucusu olacak ve bağımsız adaylarla milletvekilliği seçimlerine katılacaktır.

 

Değerli halkımız;
1 Kasım 2015 seçimlerinde parlamentoya taşınan partiler; iktidarı ve muhalefetiyle toplumun sorunlarını çözmek yerine gerilim ve kutuplaşma siyasetini sürdürdüler. Şimdi ise yarattıkları ekonomik ve siyasi sorunlar için birbirini suçluyor, faturayı da halka çıkarıyorlar.
Üç yıl önce verilen vaatlere ne oldu?

“Barış” dediler, kentlerimizi savaş alanına çevirdiler. Yetmedi; Güney Kürdistan”ın Bağımsızlık Referandumunu gerekçe yaparak tankları sınıra sürdüler, Orduyu Afrin”e sürmekle, 4 bin insanı öldürmekle övünmeye başladılar.

Çatışma halinde olmadıkları ülke kaldı mı?

“Demokrasi” dediler, Türkiye bu çağda kanlı kirli bir askeri darbe ile karşı karşıya kaldı.

Şimdi de Olağanüstü Hal Rejimiyle, Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetiliyor.

“Özgürlük” dediler Türkiye”yi tam bir hapishaneye çevirdiler. Cezaevleri tıklım tıklım…
Ağzını açanı, muhalefet edeni içeri tıkıyorlar; yazar, çizer, gazeteci, milletvekili, belediye başkanı, parti başkanı, iş adamı, öğrenci, sosyal medya kullanıcısı fark etmiyor.

“Refah” dediler işsizlik sayısı üç buçuk milyona ulaştı ve giderek büyüyor, yoksulluk sınırında yaşayan vatandaş sayısı ise milyonları aşıyor.
Onlar merkezi ve yerel rant alanlarını paylaşmak için kavga ediyorlar.
Çözüm bekleyen temel sorunları çözümsüzlük içinde tutuyor, yalanlarla toplumu kutuplaştırıyorlar.
Sandık ortaya konduğunda da pişkince, sizden yeniden oy istiyorlar.

Değerli halkımız.
Sorunlarını zamanında çözmeyen, çözümsüzlüğü derinleştiren partilerden ve siyasetçilerden hesap sor!
Arkalarında yıkım, gözyaşı, ölümler ve yoksulluk bırakan partilerin yalanlarına, oyunlarına dur de!

Tekçi ve uniter egemenlik biçiminde ısrar ederek; Türkiye toplumunun çok dilli, çok kültürlü ve etnik çeşitliliğini görmezden gelen totaliter yaklaşımlarla gerilim ve çatışma ortamına zemin hazırlayan resmi ideolojiden beslenenleri bir kenara at.

Öte yandan “Barış” söylemleri ile oyunuzu alıp, savaşı Kürt kentlerine taşıyanlara, yurtseverliğe kaynaklık eden yerlere barikat ve hendekler kurarak harabeye çevirenlere, kent merkezlerinde bombalar patlatarak, yüzlerce sivilin yaşamını yitirmesine, yaralanmasına, bölge ekonomisinin felç olmasına yol açanlara, yüz binlerce Kürdün evini barkını terk ederek mülteci konumuna düşmesine neden olanlara, Güney Kürdistan”ın bağımsızlık çabalarına karşı duran, Kürt gençlerini sömürgeci İran, Irak, Suriye”nin ve emperyalist devletlerinin çıkarı için ölüme gönderenlere, Kemalist Türk solcuları Kürtlere temsilci olarak atayanlara ve onlara sesiz kalanlara, destek olanlara yeter de!

Hem parlamentoda rantçı partilerin çözümsüzlük politikalarını mahkûm et hem de gerçek temsilcilerini parlamentoya gönder.

Bağımsız, yurtsever, Kürt adaylara oy ver!

Bu Makele800 Kez Okunmuştur