......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün5854
mod_vvisit_counterDün4660
mod_vvisit_counterBu Hafta14723
mod_vvisit_counterGeçen Hafta1765
mod_vvisit_counterBu Ay31888
mod_vvisit_counterGeçen Ay9583
mod_vvisit_counterTüm Zaman7250001

We have: 67 guests online
Senin IP no:: 100.24.125.162
 , 
Today: Eki 29, 2020

HEDEFİMİZ BÜYÜK YOLUMUZ UZUN...
AddThis Social Bookmark Button

 

HEDEFİMİZ BÜYÜK YOLUMUZ UZUN...

 

Hak-par farklı eğilimlerin milli ve ortak çıkarlarını programına alan bir partidir. Farklı eğilimlerin ve görüşlerin partide bir arada olması milli talepleri bir arada dile getirme ve sahiplenme anlamına gelmektedir. Bir eğilimin ağırlığı diğerinin varlığını olumsuz yönde etkilemez.

 

Parti tüzüğü, eğilimlerin görüşlerini en yüksek tonda ifade etme hakkını korumaktadır.

 

Sorunları farklı açılardan tartışarak çözmeyi benimseyen Hak-Par farklı eğilimlerin uyum içinde birlikte olmalarına imkân sağlayan özgün ve demokratik bir karaktere sahiptir. Sorunları tartışırken ayrıştırıcı bir tutum, kutuplaştırıcı bir dil, agresif bir eleştiri tarzının verimli olmadığı bilinciyle yeni bir siyasi ve demokratik kültürün kökleşmesi için çaba sarf etmektedir.

 

Bu niteliğiyle parti bünyesindeki eğilimler ve farklılıklar "bir ikincil tüzük çerçevesi oluşturmadıkça", grupsal davranma hakkını kullanabilirler. Bu kural Hak-Par'ın farkını göstermektedir.

 

Siz şeyh Melik Fırat'ın bizi de bağlayan görüşlerine değer vererek partinin imajını zenginleştirebilirsiniz, bir başkası Özgürlük yolunun geleneksel değerlerini savunabilir, bir başkası İslam’ın hak ve adalet ilkelerini önümüze koyabilir, ben en güzel dünyanın hala sosyalist dünya olduğunu çevremle paylaşabilirim... Bütün bu farklı yaklaşım biçimlerinin bize zararı değil, büyük yararı vardır. Ama herkesin bir diğerinin görüşlerin saygı göstermesi ve onun kendi görüşlerini ifade etme ve paylaşma hakkını koruması şartıyla...

 

Hak-Par'ın nihai hedefi birleşik federal bir Kurdistan'dır.

 

Kurdistan toplumu farklı etnik, kültürel ve dinsel kimliklere sahip sosyolojilerin toplamıdır. Hak-Par bu farklıkları ve kültürel çeşitliliği koruyacağını ve Kurdistan'da yaşayan bütün ulusal ve etnik toplulukların haklarını tam eşitlik ilkesiyle Anayasal düzeyde teminat altına alacağını taahhüt etmektedir.

 

Hak-Par Kurdistan'da ulusal, dinsel ve politik kimliği ne olursa olsun bütün üyelerine ve teşkilatlarına bu hakkı veren ve onları koruyan tek partidir. Bizler de bu hakkı koruyan, savunan ve görüşlerimizin ağırlığını benimseyen böyle bir partinin neferleriyiz.

 

Parti imajını ve değerlerini yanlış yansıtacak bir dilden, sert üsluplardan ve gereksiz polemiklerden kaçınmak gerekir…

 

İşimiz çok, hedefimiz büyük, yolumuz uzun…

 

Ahmed Kaymak


Bu Makele54432 Kez Okunmuştur
Cumartesi, 07 Nisan 2018 16:10 tarihinde güncellendi