......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3052
mod_vvisit_counterDün7496
mod_vvisit_counterBu Hafta44729
mod_vvisit_counterGeçen Hafta37667
mod_vvisit_counterBu Ay101876
mod_vvisit_counterGeçen Ay159131
mod_vvisit_counterTüm Zaman3810142

We have: 95 guests online
Senin IP no:: 54.234.75.144
 , 
Today: Oca 19, 2019

HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç’un teşekkür açıklaması PDF Yazdır E-posta
Salı, 24 Ekim 2017 21:44
AddThis Social Bookmark Button
HAK-PAR Genel Başkanı Refik Karakoç’un teşekkür açıklaması

Hak ve Özgürlükler Partisi 7. Olağan Kongresi’ni Ankara’da 22.10.2017 tarihinde yaptı.

Kongremiz Güney Kürdistan’ın saldırıya uğradığı bir döneme rastladı. Mezhepçi Irak hükümeti ile İran destekli, Irak devletinden beslenen paramiliter Haşdi Şabi milisleri ortak bir saldırı düzenleyerek, Güney Kürdistan’ın DEAŞ’ten kurtarılan bölgelerine girdiler. Bu saldırıdan daha çok bizi üzen, bir kısım Kürd örgütlerinin bu saldırıda düşmanla işbirliği yapmasıydı. Bu sözde Kürdler cephede savaşacağına bir tek mermi patlamadan adı geçen tartışmalı Kürdistan topraklarını saldırganlara bıraktılar. Öte yandan cephenin bazı yerlerinde peşmergenin direnişi ve mücadelesi devam etmektedir.

Bu durum ilk defa Kürd halkının başına gelmiyor. Daha önce olduğu gibi bu sefer bu halk mücadele edecek ve zafere ulaşacaktır.

Türkiye’de ise bilindiği gibi OHAL 5.kere 3 ay daha uzatıldı. OHAL yasası ile hükümet bütün demokratik talepleri ve muhalif sesleri kesmeyi hedeflemiştir. Anti demokratik uygulamalar bütün hızıyla devam etmektedir. Ceza evleri siyasetçi, akademisyenlerle doludur. Kongremize katılmak üzere Ankara’ya gelen delege ve partililerimizin araçları yollarda, arama adına uzun süre bekletilerek engel olmaya çalışıldı. Kongre salonumuzun kapıları polis tarafından tutularak delege ve konuklarımız saatlerce ayakta tutuldu. Bu yüzden kongremiz 2 saat geç başladı. Partimiz logosunu taşıyan afiş ve pankartlarımız hukuksuz bir şekilde gasp edilerek el konuldu.

Ama bu şartlar altında Hak-Par’lılar büyük bir katılım ve coşku ile 7. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Kongremizde bizi yalnız bırakmayan tüm siyasi parti, Sivil toplum örgütleri ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Kongreye katılan tüm parti delegesi ve üyelerimize candan teşekkür ediyor, faaliyet ve iş hayatlarında başarılar diliyorum.

Partimizin yeni yönetimini büyük ve ağır bir görev beklediğini hatırlatarak yönetimimize başarılar diliyorum.

Refik KARAKOÇ
Genel Başkan

 

Bu Makele745 Kez Okunmuştur