......
Türkçe (Türkiye)KürtçeEnglish

E-UYELİK SİSTEMİ

SEÇİM BİLDİRGESİ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3552
mod_vvisit_counterDün5129
mod_vvisit_counterBu Hafta13989
mod_vvisit_counterGeçen Hafta35346
mod_vvisit_counterBu Ay67185
mod_vvisit_counterGeçen Ay173872
mod_vvisit_counterTüm Zaman3453422

We have: 64 guests online
Senin IP no:: 54.235.48.106
 , 
Today: Kas 13, 2018

GÖREV VE SORUMLULUK
Yazar Bedri Işık   
AddThis Social Bookmark Button

GÖREV VE SORUMLULUK

Bedri Işık

Partide sorumluluk alan arkadaşlar, Ortadoğu’nun durumu, Ülkenin çatışmalı ortamı, Devlet ve öteki gurupların baskıcı ortamını ve Partinin maddi imkânlarının yetersizliğini görüp, tespit ederek bu zor ve ağır görevi yüklendiler.

İşimizin zor olduğunun bilincindeyiz. Bütün bu zor ve olumsuz ortam şartlarına göre önümüze bir çalışma programını koyduk aynı zamanda çalışma programımızı hayata geçiremediğimiz takdirde bunun sorumlusu da biz olacağız, nitekim kendimize farklı gerekçe aramamalıyız, hiçbir haklı mazeret gerçekleri değiştirmez ve çalışarak başarılı olmak zorundayız.

Yöntem olarak, çalışmalarımızda önceliklerimizi iyi tespit etmeli, başta gelen ve çözülmesi gereken birincil sorunları ertelemeden hemen ve zamanında üzerinde yoğunlaşmalıyız. Yapılması gereken işleri bitirmeli peşinden gelen diğer işler önem sırasına göre değerlendirmeye alınmalıdır, öncelik sırasını karıştırırsak işlerimiz daha da zorlaşır ve başarılı olmamız imkânsızlaşır. Kendi işimize önem vermeliyiz disiplinli kurallı bir şekilde çalışmayı elden bırakmadan zor ve kıt olan imkânlarımızı kullanarak inançlı ve kararlı bir şekilde çalışmaya koyulmalıyız.

Diyeceksiniz ki örgütlenme her zaman önemlidir, doğrudur, örgütsüz toplumlar bir yere varamazlar. Şu an önümüzde duran çözmemiz gereken önemli işlerden biri örgütlenme konusudur. mutlaka örgütlü olmak ve bu dönem örgütlenmeye daha da fazla odaklanmamız gereklidir. Zira Partimizin İl ve İlçe teşkilatlarını oluşturamazsak çetin ve zor bir süreç bizim için kaçınılmaz olacaktır.

Arkadaşlarımızın üye kayıtlarına önem vermeli ve yeni üye kayıtları için gereken hassasiyet gösterilmelidir. Arkadaşlar çekinmeden sorumlu davranarak partinin il ve ilçe yönetimlerinde görev almaları gerekir.

Bu örgütlü çalışma ile Hak ve Özgürlükler Partisinde yer almayan Yurtsever, Demokrat ve tüm kesimleri aramıza katma yöntemlerini de hedef almalıyız ve bu sayede parti olarak daha geniş kitlelere ulaşma şansını edinmiş oluruz.

Örgütlü çalışmayı önemsemek gerekir, bu konuda iyi ve etkin bir çalışma içinde olmalıyız. Yaptığımız işler başarımızın ölçütü olacaktır. En iyi mazeret yapılan başarının yerini tutmaz. Çalışarak başarmaktan öte bir şansımız yoktur. 25.06.2016

Bu Makele39382 Kez Okunmuştur